…ZAPOJTE SE

KDO A JAK MŮŽE PŘISPĚT DO DOODLEDATABÁZE?

Přispět může kdokoli, kdo je ochoten pořídit fotografii libovolného doodlu ze školních lavic, židlí, nástěnek či knih, sešitů a poznámek, označit ji tagy (klíčovými slovy), stručným komentářem či příběhem daného doodlu a vše sdílet na Flickru ve veřejné skupině DoodleDatabáze.

 

ZAPOJIT SE DO PROJEKTU JE JEDNODUCHÉ:

1. VYFOŤTE → Jak fotografovat doodly.

Nejdříve je samozřejmě nutné nějaký doodle najít a vyfotografovat.

 

2. POPIŠTĚ  Co připojit k fotografii doodlu.

K fotografii doodlu je nutné připojit několik alespoň základních informací, ze kterých by se mohli uživatelé DoodleDatabáze dozvědět, kde se daný doodle nachází, co zobrazuje, jak byl vytvořen atd. Důležité také je, aby byly ke každé fotografii doodlu připojeny tagy (klíčová slova), která jsou jedním z klíčových organizačních nástrojů databáze.

 

3. VLOŽTE  Jak vložit váš obsah do DoodleDatabáze.

Klíčovým momentem je vložení fotografie a jejího popisu do samotné databáze. K dispozici máte několik možností, jak obsah do databáze vložit.

 

4. KOMENTUJTE & DISKUTUJTE  Jak komentovat, diskutovat a tagovat.

Dále se vám nabízí řada dalších možností, jak přispět k obsahu DoodleDatabáze. Fotografie doodlů můžete komentovat, hodnotit, můžete se zapojit do diskusního fóra nebo například k fotografiím doodlů přidávat další tagy (klíčová slova).

 

5. ROZHOVOR → Jak poskytnout rozhovor.

Tento projekt má řadu cílů, jedním z hlavních však je poznat příběhy konkrétních doodlů a jejich autorek a autorů. Pokud jste tedy autorkou či autorem nějaké doodlu a jste ochotna či ochoten si o vašich doodlech a doodlování popovídat, budu rád, když mi poskytnete krátký rozhovor.

 

6. PRAVIDLA

Dříve, než se jakkoli zapojíte do vytváření DoodleDatabáze, přečtěte si prosím pravidla pro přispěvatele.