Veřejné skupiny na Flickr.com: jak přidat fotografii do skupiny DoodleDatabáze, skupinové diskusní fórum a další uživatelské možnosti

V tomto příspěvku naleznete stručný návod pro vložení fotografie doodlu do veřejné skupiny DoodleDatabáze na Flickru. Příspěvek je určen pro ty, kteří již mají založený účet na Flickru. Pokud ještě nemáte účet na Flickru, můžete si přečíst krátký návod, jak si účet založit a případně si přečíst i shrnutí důvodů, proč je dobré účet na Flickru mít.… Read More »

Základy práce s Flickrem: nastavení účtu, tagy, popisky, komentáře, geodata a veřejné skupiny

Následující řádky poskytnou všem, kdo se chtějí zapojit projektu DoodleDatabáze, návod jak pracovat se základními uživatelskými nástroji na Flickru. Postupně se budu věnovat tomu, jak nastavit účet na Flickru, jak nahrávat fotografie, jak je popisovat, tagovat, jak nastavit autorská práva k fotografiím, připojit k nim geodata, jak přidat vaše fotografie do veřejné skupiny DoodleDatabáze, jak nastavit… Read More »

Proč používat Flickr? A proč je dobré založit si na Flickru účet?

Nemáte účet na Flickr.com a váháte, jestli má vůbec smysl obětovat pár minut z vašeho času na jeho založení? Níže předkládám několik důvodů, proč si myslím, že je dobré Flickr využívat, a to nehledě na váš zájem či nezájem zapojit se do projektu DoodleDatabáze. Pokud nemáte chuť procházet celý tento článek, podívejte se na závěrečné shrnutí.… Read More »

Zakládáme účet na Flickru

Flickr.com je jednou z mnoha online platforem, kde lze sdílet fotografie. Důvody, proč se stal Flickr domovem pro DoodleDatabázy, jsem naznačil v předešlém příspěvku a ještě se jim budu v budoucnu věnovat. Tento příspěvek je určen pro ty, kteří se chtějí zapojit do projektu DoodleDatabáze, nemají účet na Flickr.com a rádi by si jej založili. Postup… Read More »

Web 2.0, veřejná skupina na Flickr.com a Out My Window

DoodleDatabáze.cz je inspirována řadou projektů experimentujících s využíváním možností, jež pro výzkumné či dokumentární (nebo třeba “jen” zábavné) účely poskytují nového technologie. Jedním takovým je dlouhodobý, multimediální a kolaborativní dokumentární projekt Highrise, za kterým stojí Katerina Cizek a National Film Board of Canada.  Tématicky se Highrise věnuje životu ve výškových budovách světových velkoměst. Projekt byl spuštěn v… Read More »