O PROJEKTU

DoodleDatabáze.cz je experimentální crowdsourcingový výzkumný projekt, který je zaměřený na zmapování charakteristik, významů a funkcí doodlů ve školním prostředí.

Experimentální povaha projektu spočívá zejména v záměru využít Web 2.0 nástrojů pro sběr a interpretaci doodlů. Projekt je tak realizován zejména prostřednictvím uživatelsky budované databáze doodlů, do které může přispět kdokoli, kdo je ochoten pořídit fotografii nalezeného či vlastnoručně vytvořeného doodlu, doplnit ji o tagy (klíčová slova), přidat stručný komentář, zapojit se do diskuse nebo například poskytnout autorovi projektu rozhovor a podělit se tak o vlastní zkušenost s doodly a doodlováním (více o možnostech jak se zapojit do projektu). Autor projektu tak určuje pouze základní pravidla pro přispívání do databáze, spravuje online databázi doodlů, diskusní fórum a rediguje tento informační web. Vytváření samotné databáze je v rukou všech, kteří budou ochotni přispět k jejímu obsahu.

Projekt DoodleDatabáze běží na dvou vzájemně propojených platformách:

→ tento informační web doodledatabaze.cz

→ samotná databáze doodlů má svůj domov na Flickru, kde můžete sdílet vaše fotografie doodlů, komentovat ostatní fotografie nebo se zapojit do diskusních fór  ZAPOJTE SE