Zakládáme účet na Flickru

By | January 20, 2015

Flickr.com je jednou z mnoha online platforem, kde lze sdílet fotografie. Důvody, proč se stal Flickr domovem pro DoodleDatabázy, jsem naznačil v předešlém příspěvku a ještě se jim budu v budoucnu věnovat. Tento příspěvek je určen pro ty, kteří se chtějí zapojit do projektu DoodleDatabáze, nemají účet na Flickr.com a rádi by si jej založili.

Postup je následující:

(Poznámka: Flickr se stejně jako vše na internetu neustále vyvíjí a mění. Některé části manuálů proto mohou být ve chvíli, kdy je budete číst, již neaktuální. Nemělo by to však většinou bránit tomu, aby vás manuál dovedl do cíle. O novinkách na Flickru se budu snažit samozřejmě informovat.)

1) Do prohlížeče zadejte https://www.flickr.com a přibližně uprostřed stránky klikněte na modré tlačítko “Join Flickr” (obr. 1)

flickr01

obr. 1

 

2) Následně se dostanete na stránku, kde jste vyzýváni k registraci na Yahoo (společnost Yahoo zakoupila Flickr v roce 2005, proto tento trochu neobvyklý a možná matoucí požadavek). Vyplňte všechny požadované informace a klikněte na “Založit účet”. (obr. 2)

flickr02

obr. 2

 

3) Pokud zadáte vše podle požadavků, dostanete se na stránku, která vás bude vítat na Flickru. Do dialogových oken vyplňte jméno a příjmení, pod kterým budete viditelní na Flickru. “Username” je vše, co jste při přihlašování na Yahoo uvedli před zavináčem (např. pro e-mail “jan.novak@yahoo.cz” je username na Flickr “jan.novak”). Klikněte na tlačítko “Next”. (obr. 3)

flickr03

obr. 3

 

4) Na následující stránce jste vyzváni k propojení Flickru a Facebooku. Můžete to ignorovat a rovnou kliknout na tlačítko “Take me to flickr”. Pokud dáte souhlas k propojení, Flickr prohledá vaše přátele na Facebooku a předloží Vám seznam těch, kteří mají účet i na Flickru. (obr. 4)

flickr04

obr. 4

 

5) Další stránka již zobrazuje Vaše rozhraní na Flickr.com. Máte založen účet a jste přihlášeni.

DALŠÍ NÁVODY PRO PRÁCI S FLICKR.COM BUDOU POSTUPNĚ PŘIBÝVAT V RUBRICE NÁVODY.

– mš –

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *